SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıFİYATI İLK İŞLEM FİYATININ ALTINDA-
SORU : PSGYO f/k oranını nasıl görüyorsunuz? Bir de fiyat durumunu yorumlayabilir misiniz? Gönderen : Mahmut Furkan 01.09.2022, 21:02

Yatırımcılar borsada karar verirken farklı göstergeleri göz önünde bulundurarak hareket edebilmektedir. Fiyat kazanç oranı ve piyasa defter değeri bu göstergeler arasında ilk sırada yer alan verilerdir. Pasifik GMYO ile ilgili değerlendirmede bulunurken de söz konusu göstergelerin göz önünde bulundurulması olağan bir durumdur. Aralık 2021’de borsada işlem görmeye başlayan Pasifik GMYO, geride kalan sekiz ayı geçkin süre zarfında pek de iyi bir performans sergileyemedi. Hissenin fiyatı halihazırda ilk işlem fiyatının gerisinde bulunuyor. 16 Aralık 2021 günü düzeltilmiş verilerle ilk açılışını 4,36 TL’den gerçekleştiren hisse, sonrasında yatayda inişli çıkışlı bir seyir izledi. Son iki aydaki çıkışı ile birlikte hissenin fiyatı değerlense de son işlem günü olan 1 Eylül 2022 günü kapanışını 4,06 TL’den gerçekleştirdi. Hisse arada geçen yaklaşık dokuz aylık zaman diliminde ilk açılış fiyatının gerisinde bulunuyor. Son kapanış fiyatına göre fiyat kazanç oranı 12,20; piyasa defter değeri de 2,58 seviyesinde. Oranlar makul gözükse de sektör ortalamalarının üzerinde seyrediyor. Şirketle ilgili yakın tarihli önemli gelişme ise temmuz ayında gerçekleşen yüzde 273,83 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı. Şirket, 22 Ağustos günü ise yeni projesiyle ilgili gelişmeler hakkında bilgi verdi. Açıklamada İstanbul, Ortaköy’de bulunan lojmanlarla ilgili yıkım ruhsatı alındığını ve sürece ilişkin işlemlere başlandığını belirtti. Açıklamada inşaat ruhsatıyla ilgili sürecin devam ettiği dile getirildi.

PASIFIK GMYO PSGYO

Alış0,00

Satış5,79

Gün İçi En Düşük5,84

Gün İçi En Yüksek5,89

PD/DD0,45

FK5,73

Fiyat5,79

Değişim-1,03%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI