SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Maliyeti 1.20 olan yaklaşık 20000 adet Serve hisseniz olsa şu anda ne yapardınız? Gönderen : Misafir27.01.2015, 18:01

Son beş yıllık faaliyeti oldukça vasat geçen Serve Kırtasiye’de 2016 yılının ilk günlerinden başlayarak yeniden bir bir çaba gözlenmekte. Ancak bu çabanın ne denli sonuç getireceğini ilerleyen süreçte görebileceğiz. Firma, geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirdiği bedelli sermaye artırımı ile 8,5 milyon TL olan sermayesini 11,5 milyon TL’ye çıkardı. Küçük hissedarların katılmayı tercih etmemesi nedeniyle rüçhan hakkı büyük ortak Cemalettin Doğan tarafından kullanıldı. Şirket ticari faaliyetini canlandırabilmek için farklı iş kollarına yöneliyor, 2016’nın ilk gününden başlamak üzere Torku markalı ürünlerin satış ve pazarlama işiyle ilgili olarak İstanbul’un Avrupa yakası boğaz hattıyla sınırlı olarak bir bayilik sözleşmesi imzaladı. Nisan ayında da Kayseri’de şube açarak yine aynı markanın ürünlerin satışıyla ilgili faaliyetini genişletmek arzusunu gerçekleştirmeye çalışıyor. Firmanın 2016 yılı ilk çeyrek bilançosuna bakıldığında ise son iki yıldan farklı olarak bir gelir oluştuğu görülüyor. Ancak gerçekleşen faaliyetin sonucunda yine de kâr elde edemedi. Maliyet ve giderler toplamı gelirin üzerinde çıkınca firma ilk çeyrekte zarar açıklamak durumunda kaldı. Firmanın ticari faaliyetini geliştirmeye yönelik bir çaba içinde olduğu muhakkak. Ancak bunun kâra dönüşebilmesi için zamana ihtiyaç duyduğu da anlaşılıyor. Yatırımcıların bu süreci beklemek yerine kârlı firmalara yönelmesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

KUVVA GIDA SERVE

Alış0,00

Satış39,38

Gün İçi En Düşük36,00

Gün İçi En Yüksek36,44

PD/DD33,26

FK469,27

Fiyat39,38

Değişim18,26%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI