E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivAudi, elektrik otomobil stratejisini sürdürecek---

Audi, elektrik otomobil stratejisini sürdürecek

Audi, elektrik otomobil stratejisini sürdürecek
20 Mart 2024 - 05:37 borsagundem.com

Audi CEO’su Gernot Doellner, 2026 yılında son içten yanmalı aracı piyasaya süreceklerini ve elektrikli araç stratejisine sadık kalacaklarını açıkladı.

Audi CEO’su Gernot Doellner, Almanya'nın Ingolstadt şehrinde düzenlenen bir etkinlikte gazetecilere demeç verdi.

Doellne, bu yıl karşılaştıkları zorluklara rağmen elektrikli araç stratejisine sadık kalacaklarını duyurdu. Audi'nin içten yanmalı motora sahip son aracının 2026 yılında pazara sunma konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü belirten Doellner, bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıların esnek olsa bile tarihlerin belirlendiğini söyledi.

Alman otomobil üreticisi, 10 yılın sonuna kadar elektrikli otomobillerden, içten yanmalı motorlardan kazandığı kadar gelir elde etmeyi amaçlıyor. Ancak 2024'te, kısmen yeni modellerin piyasaya sürülmesi nedeniyle daha düşük satışlar görülmesi muhtemel, çünkü bu genellikle yeni lansmanlar öncesinde teslimat rakamlarında düşüş anlamına geliyor.

Porsche ile ortaklaşa geliştirilen tamamen elektrikli Q6 etron, iki yılı aşkın bir gecikmenin ardından ikinci yarıda bayilere ulaşacak. Yine elektrikli olan A6 ile A5 ve Q5 içten yanmalı modellerin de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Elektrikli araç balonu, borsa yatırımcılarına pahalıya patladı

 

Volkswagen'den elektrikli araç açıklaması

 

Elektrikli otobüs satışlarında patlama

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)